Статут
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Громадська Організація «РЕСУРСИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ» (далі – Організація) є добровільним громадським неприбутковим формуванням, яке діє на основі самоврядування, законності та гласності і рівноправності його членів.
1.2. Організація керується у своїй діяльності Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про об’єднання громадян», іншими актами чинного законодавства України.
1.3. Організація має власне найменування. Повна назва – Громадська Організація «РЕСУРСИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ». Скорочена назва – ГО «РЕСУРСИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ».
Найменування Організації російською мовою: Общественная организация «РЕСУРСЫ РОДНОЙ ЗЕМЛИ».
Найменування організації англійською мовою: Public Organization ”Resources of Native Land”.
1.4. Організація є самостійною юридичною особою з моменту її державної реєстрації, має відокремлене майно, самостійний баланс, має право відкривати рахунки в національній та іноземній валютах в установах банків, має круглу печатку, що містить його повну назву українською мовою, може мати штампи та бланки з власною назвою, емблему, символіку та іншу атрибутику, зразки якої затверджуються Радою Організації і реєструються у встановленому порядку.
1.5. Організація має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових та особистих немайнових прав і нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді, мати інші права і нести обов’язки, що передбачені чинним законодавством України.
1.6. Організація має право на добровільних засадах виступати засновником (співзасновником) інших юридичних осіб, засновувати або вступати у спілки, асоціації з іншими громадськими, неурядовими, благодійними Організаціями, укладати угоди про співробітництво та взаємодопомогу з іншими Організаціями, об’єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами, — для реалізації своїх статутних завдань.
1.7. Організація має право направляти у відрядження територією України та за її кордон своїх працівників, членів Організації – для стажування, перепідготовки, навчання, ознайомлення з досвідом діяльності державних органів влади та органів місцевого самоврядування, підприємницьких і непідприємницьких організацій, участі в переговорах.
1.8. На працівників Організації поширюється законодавство України про працю, соціальне забезпечення і соціальне страхування.
1.9. Організація є неприбутковою громадською організацією.
1.10. Діяльність Організації поширюється на територію м. Львова та Львівської області.
1.11. Юридична адреса (місцезнаходження) Організації: 79016, м. Львів, вул. Ярослава Мудрого, 3.
2. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ
2.1. Основною метою Організації є задоволення інтересів членів Організації у сфері: збереження екологічного середовища, відновлення екологічної безпеки, відновлення земних ресурсів, створення нових альтернативних джерел енергії, раціонального перероблення відходів, аналіз та оцінка ефективності їх використання, а також екологічного та економічного результату такого використання, своєчасне оприлюднення та доведення результатів досліджень до громадськості.
2.2. Завданнями Організації є здійснення діяльності в таких основних напрямках:
— відновлення екосистеми, збереження екологічної чистоти навколишнього середовища;
— сприяння розвитку індустріального виробництва, біотехнологій, енергозберігаючих технологій;
— організація поширення знань у сфері науки, економіки, культури;
— організація і проведення комплексних досліджень різних аспектів регіонального розвитку та транскордонних проектів;
— проведення аналітичної та експертної оцінки основних напрямків і тенденцій розвитку наук;
— сприяння економічному та соціокультурному розвитку.
2.3. Для реалізації мети та поставлених завдань Організація:
— розробляє та проводить науково-дослідницькі і науково-практичні програми та проекти;
— організовує та проводить симпозіуми, конференції, семінари, виставки, круглі столи, презентації, конкурси, форуми, зустрічі, диспути, тренінги, лекторії та інші інформаційні й навчально-просвітницькі заходи, а також бере участь у заходах, що організовуються як на території України, так і за кордоном;
— влаштовує зустрічі з представниками інших країн, іноземних та міжнародних організацій на засадах народної дипломатії;
— одержує від органів державної влади і управління інформацію, необхідну для реалізації своїх статутних цілей та завдань;
— вносить пропозиції до органів державної влади та управління;
— здійснює експертно-аналітичну діяльність;
— розповсюджує інформацію про себе серед населення, наукової громадськості, об‘єднань громадян та суб’єктів підприємницької діяльності;
— створює, підтримує, періодично поповнює та оприлюднює бази даних з інформацією, що тематично відповідає статутним меті і завданням Організації;
— регулярно обнародує свої основні документи, склад керівництва, дані про джерела фінансування та витрати;
— налагоджує взаємодію і співпрацю з науково-дослідними та інформаційно-аналітичними Організаціями, фондами (в т.ч. іноземними й міжнародними), іншими юридичними та фізичними особами, які своєю діяльністю сприяють досягненню статутної мети та виконанню статутних завдань Організації;
— вивчає міжнародний досвід, підтримує зв’язки з Організаціями в других країнах;
— створює із складу членів Організації для виконання статутних завдань комісії, які діють згідно положень про комісії, затверджені Радою;
— сприяє освіті, отриманню та підвищенню кваліфікації членів Організації;
— сприяє створенню нових робочих місць з метою уникнення витоку інтелектуального потенціалу закордон.
3. ЧЛЕНСТВО, ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНІВ
3.1. Членами Організації можуть бути громадяни України, які досягли 14 років, незалежно від місця проживання, та іноземні громадяни, які беруть участь у діяльності Організації та сплачують членські внески Організації в розмірах та терміни, встановлені Радою Організації з правом одного голосу.
3.2. Членами Організації можуть бути колективи підприємств, установ та організацій, які беруть участь у діяльності Організації та сплачують членські внески Організації в розмірах та терміни, встановлені Радою Організації з правом одного голосу (для участі у голосуванні представник зобов’язаний мати документ, що підтверджує його повноваження).
3.3. Почесними членами Організації можуть бути громадяни України, які досягли 14 років, незалежно від місця проживання, іноземні громадяни, а також колективні члени, які беруть участь у діяльності Організації.
3.4. Порядок та умови вступу до Організації та вихід з неї регулюються Положеннями про членство, яке затверджується Радою.
3.5. Членом Організації видається на підтвердження їх членства посвідчення, зразок якого затверджується Радою.
3.6. Члени Організації мають право:
— обирати та бути обраними до керівних органів Організації, брати участь у їх діяльності;
— брати участь у статутній діяльності та окремих заходах Організації;
— вносити пропозиції до всіх органів Організації з питань, що пов’язані з його діяльністю;
— виходу з Організації.
3.7. Члени Організації зобов’язані:
— виконувати вимоги статуту та інших документів Організації, рішень органів Організації;
— брати активну участь у діяльності Організації;
— сплачувати членські внески.
3.8. Рада може припинити членство на підставі письмової заяви члена або виключити зі складу членів Організації, якщо він не сплатив членський внесок установленого розміру та в установлений термін, не виконує обов’язки члена Організації, своїми діями або бездіяльністю завдає шкоди репутації Організації, її фінансовому стану, здійснює вчинки, які Рада визнає несумісними з метою та завданнями Організації.
Рішення про виключення приймається Радою і набуває сили тільки після затвердження на найближчих Загальних зборах Організації.
3.9. Розмір та порядок сплати членських внесків членами Організації визначаються Радою Організації.
3.10. Після припинення членства у Організації благодійна допомога та членські внески не повертаються.
4. КЕРІВНІ ОРГАНИ ОРГАНІЗАЦІЇ
4.1. Керівними органами Організації є Загальні збори та Рада.
4.2. Виконавчим Органом Організації є Рада та при необхідності — Виконавча Дирекція, яка діє згідно Положення про Виконавчу Дирекцію, затвердженого Радою.
4.3. Вищим керівним органом Організації є Загальні збори.
4.4. Рада може створювати і припиняти діяльність інших постійних або тимчасових допоміжних органів, затверджувати положення про такі органи та інші правила їх діяльності, призначати і заміщати членів допоміжних органів.
4.5.До компетенції Загальних зборів належить:
— затвердження Статуту Організації, а також змін і доповнень до нього;
— обрання і заміщення членів Ради та Ревізійної комісії;
— затвердження річного звіту Голови Ради Організації та інших структур Організації;
— затвердження звіту Голови Ревізійної комісії;
— розпорядження майном і коштами Організації, укладає відповідні угоди у випадку, коли сума укладеної угоди перевищує 10 % вартості усього майна Організації;
— прийняття рішень щодо вступу Організації в інші громадські формування як на території України так і за її межами;
— затвердження рішень про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) Організації.
4.6. Загальні збори скликаються Радою не менше одного разу на рік. Скликання позачергових Загальних зборів відбувається на вимогу Ревізійної комісії, 1/3 членів Організації на протязі 30 днів після одержання Радою письмового клопотання про скликання позачергових Загальних зборів. Загальні збори мають право приймати рішення за присутності не менше 50% членів Організації чи уповноважених ними представників. Загальні збори можуть приймати рішення з будь-яких питань діяльності Організації більшістю голосів членів або їхніх представників, які присутні і беруть участь у голосуванні, крім питань, що пов'язані із затвердженням Статуту Організації, змін та доповнень до Статуту, а, також, питань з реорганізації чи ліквідації Організації, які потребують більшості в ¾ голосів учасників Загальних зборів. Загальні збори ведуться їх головою, що разом із секретарем зборів обирається на кожних зборах. Результати обговорення та голосування на зборах заносяться до протоколу, що підписується головою та секретарем Загальних зборів.
4.7. Керівним органом Організації, що діє в період між Загальними зборами, є Рада, яка обирається терміном на 5 років.
4.8. Вибори членів Ради здійснюють Загальні збори.
4.9. Кількісний склад Ради визначають Загальні збори.
4.10. Рада Організації:
— представляє на розгляд Загальних зборів річний звіт про діяльність Ради;
— обирає Голову Ради та його заступників;
— заслуховує звіти Ревізійної комісії та затверджує акти перевірок;
— формує та організує роботу Виконавчої Дирекції, визначає її повноваження та відповідальність;
— заслуховує звіти Виконавчої Дирекції;
— затверджує Положення про членство в Організації;
— затверджує Положення про Виконавчу дирекцію;
— затверджує Положення про Ревізійну комісію;
— затверджує розмір та порядок сплати безповоротної благодійної допомоги, членських внесків;
— затверджує зразки печатки, штампів, бланків, символіки та іншої атрибутики Організації;
— затверджує кошториси надходжень та витрат Організації;
— сприяє залученню коштів для забезпечення діяльності Організації;
— організовує виконання рішень Загальних зборів;
— розглядає та затверджує програми діяльності Організації;
— розглядає заяви про надання і припинення членства в Організації та приймає рішення;
— приймає інші рішення з статутної діяльності Організації.
4.11. Засідання Ради може приймати рішення, якщо присутня більшість членів Ради. Рішення приймаються простою більшістю голосів. Кожен член Ради має один ухвальний голос. При рівності голосів вирішальним є голос Голови Ради.
4.12. Голова Ради скликає засідання Ради принаймні двічі на рік. На письмову вимогу будь-якого члена Ради Голова скликає позачергове засідання протягом 10 днів. Голова відкриває та очолює засідання Ради. За відсутності Голови призначений ним або Радою член Ради приймає на себе обов'язки Голови та очолює засідання.
4.13. Голова Ради:
— організовує роботу Ради;
— забезпечує виконання рішень Загальних зборів та Ради Організації;
— представляє Організацію у відносинах з органами державної влади України, з органами місцевого самоврядування, фізичними і юридичними особами;
— представляє Організацію у міжнародних стосунках, від імені Організації підписує міжнародні договори та угоди в порядку, встановленому чинним законодавством;
— видає довіреності іншим особам на право представлення інтересів Ради;
— укладає договори та здійснює інші правочини від імені Організації з метою виконання його бюджету, програм і рішень Загальних зборів та Ради;
— володіє правом першого підпису на фінансових документах організації;
— відкриває рахунки Організації в банківських установах;
— приймає на роботу і звільняє з роботи працівників Організації у відповідності до законодавства України;
— розподіляє обов'язки працівників Організації і керує їх діяльністю;
— видає накази, інструкції та виконує інші адміністративні та контрольні функції щодо працівників Організації;
— виконує інші функції, згідно Статуту та чинного законодавства.
4.14. Ревізійна комісія є органом управління, який має контрольні повноваження щодо діяльності Організації відповідно до чинного законодавства і Статуту. Ревізійна комісія звітує Загальним зборам щодо контролю за господарсько-фінансовою діяльністю Організації. Ревізійна комісія діє згідно Положення про Ревізійну комісію.
4.15. Ревізійна комісія обирається Загальними зборами з числа членів Організації на п‘ятирічний строк. Члени Ради не можуть входити в склад Ревізійної комісії.
4.16. До компетенції Ревізійної комісії належить:
— обирання Голови Ревізійної комісії;
— отримання від органів і працівників Організації будь-якої інформації щодо фінансової діяльності, в тому числі щодо залучення і використання коштів і майна;
— складання висновків та актів з перевірки господарсько-фінансової діяльності Організації, використання майна та коштів Організації;
— залучення незалежних експертів;
— представлення результатів перевірок Загальним зборам.
4.17. Виконавча Дирекція є виконавчим органом, який керує роботою штатного персоналу та діє відповідно до Положення про Виконавчу Дирекцію, затвердженого Радою. Необхідність створення Виконавчої Дирекції визначається Загальними зборами.
5. МАЙНО ТА КОШТИ ОРГАНІЗАЦІЇ
5.1. Організація може бути власником, володіти, розпоряджатися і користуватися рухомим і нерухомим майном (в тому числі житловими і не житловими приміщеннями, транспортними засобами), коштами в національній та іноземній валютах, земельними ділянками та іншим майном, яке необхідно для здійснення статутної діяльності Організації і не заборонено Організації законом.
5.2. Організація не несе відповідальності за зобов'язаннями членів. Члени не несуть відповідальності за зобов'язаннями Організації, якщо інше не передбачено законом.
5.3. Організація може здійснювати щодо майна і коштів, які перебувають у її власності, будь-які дії, що не суперечать статуту і законодавству України.
5.4. Джерелами формування коштів та майна Організації можуть бути:
— кошти і майно, одержані як безповоротна фінансова благодійна допомога або добровільні внески і пожертвування членів Організації, інших громадян та юридичних осіб України та інших країн;
— вступні та членські внески;
— інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
5.5. Організація веде оперативний і бухгалтерський облік, а також статистичну, фінансову та іншу звітність в установленому законодавством України порядку. Організація подає звіти та іншу інформацію про свою діяльність відповідно до законодавства.
5.6. Кошти Організації знаходяться в її повному розпорядженні та використовуються на її статутні цілі та на утримання штатного апарату Організації.
6. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ
ТА ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ
6.1. За рішенням Загальних зборів можуть бути внесені зміни і доповнення до Статуту Організації, які після належного оформлення підлягають реєстрації у встановленому чинним законодавством України порядку.
6.2. Діяльність Організації може бути припинено шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) в порядку, встановленому законодавством України. Підстави і порядок ліквідації (примусового розпуску) Організації визначає законодавство України.
6.3. Реорганізація та ліквідація Організації відбувається на підставі рішення Загальних зборів, якщо за таке рішення проголосувало ¾ членів.
6.4. На підставі рішення Загальних зборів про ліквідацію (саморозпуск) Організації призначається ліквідаційна комісія та визначається порядок і строки ліквідації Організації відповідно до законодавства України.
6.5. Ліквідація Організації здійснюється також за рішенням суду в випадках, передбачених законодавством.
6.6. Кошти та інше майно Організації, в тому числі у разі його ліквідації, не може перерозподілятись між його членами і використовується для виконання статутних завдань або на благодійні цілі. У випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовується у доход держави.
6.7. Організація вважається ліквідованою з моменту виключення з відповідного державного Реєстру.